
U saopštenju se precizira da je Nišvil posetio ministar nauke i tehnologije Republike Srpske, profesor Jasmin Komić, koji će uz to nastupiti i kao specijalni gost banjalučkog Balkan Ekspres benda, čiji je koncert predviđen za sinoć na Open stejdžu. Komić je ranije već nastupao na Nišvilu, i to u sastavu Gradskog tamburaškog orkestra iz Banja Luke, koji je izveo obrade džez standarda, filmske muzike i evergrina. Osim kao ministar i profesor na Ekonomskom fakultetu u Banjaluci, poznat je i kao muzički autor, gitarista, pevač i dobar poznavalac muzike.
– Nišvil verovatno drži rekord u smislu da ga nikada nije posetio neki ministar, ali je taj niz sada osporen, a glavni krivac za to je ministar iz Republike Srpske- navodi se u saopštenju ovog festivala, koji često iznosi kritike zbog činjenice da ga za više od dve decenije nije posetio nijedan ministar kulture Republike Srbije, iako je reč o kulturnom i turističkom brendu, za koji Srbiji stižu i priznanja iz sveta.
Ovogodišnji, 22. Nišvil završava se večeras, kada će biti održano šest koncerata, među kojima i svetski poznate soul pevačice Džoš Stoun. Tokom četiri festivalska dana na 11 stejdževa 110 koncerata održalo je oko 660 muzičara iz čitavog sveta, među kojima su bili i Al Di Meola ili Bil Evans, a po prvi put u Srbiji i džez bendovi iz Kine. Prema prvim procenama, kroz Tvrđavu je prošlo više od 150.000 ljudi.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
Naši ministri su u Guči . Jure starlete sa fakultetom. Koleginice
Nišville je pokidao i ove godine! Zaiste drže standard i nikada do sad nisu razočarali. Veoma uljudno i uviđajno sa njihove strane što glavni program prate i brojne bine sa besplatnim sadržajem, za sve one plićeg džepa. Svaka čast!