Irena Vujović: Ministarka ćutolog 1Foto: BETAPHOTO/VLADA SRBIJE/Ministarstvo zaštite živorne sredine/MO

Ministarska za zaštitu životne sredine Irena Vujović ne meša se mnogo u svoj posao.

Za godinu dana ministrovanja nije se oglasila povodom nijedne goruće ekološke teme – mini hidroelektrana, zagađenja reka, vazduha, Rio Tinta… pa što bi to sada učinila povodom požara u Vinči.

Doduše, Ministarstvo je saopštilo da ono nije nadležno za tu deponiju, a da li je Grad Beograd ili neka tamo privatna firma, neka vide sami.

Ako u Guglu ukucate „Irena Vujović“ i „deponija“, nećete ostati bez rezultata.

Naime, ministarki je pre samo mesec dana uručeno priznanje „Počasni građanin opštine Prijepolje“, zbog saniranja deponije Stanjevine, čime je, prema rečima Vujović, rešen višedecenijski problem, „koji niko do sada nije uspeo da reši“.

Ne čudi što je ministarka sklona naprednjačkoj retorici „kad nešto uradimo, niko pre nas nije uspeo to da uradi, a kada nešto ne valja, kriva je prethodna vlast“ kada je u SNS-u od njenog osnivanja 2008.

Ta retorika je posebno došla do izražaja nakon Ekološkog ustanka u aprilu ove godine, kada je Vujović ocenila da je ekološki protest paravan za politički protest u organizaciji pojedinaca koji na pitanjima ekologije pokušavaju da uberu političke poene, obmanjujući građane koje zaista interesuje stanje i kvalitet životne sredine.

Irena Vujović je rođena 1983. godine u Beogradu.

Na sajtu Vlade Srbije navodi se da je diplomirani ekonomista-master.

U dva mandata je izabrana za narodnu poslanicu u Skupštini Srbije (2012. i 2014. godine).

Bila je članica više skupštinskih odbora, čije oblasti su: administrativno-budžetska i mandatno-imunitetska pitanja, zatim privreda, regionalni razvoj, trgovina, turizam, energetika, spoljni poslovi, a bila je i predsednica Grupe prijateljstva sa Azerbejdžanom.

Od 2014. do 2016. godine bila je pomoćnica gradonačelnika Beograda za oblast društvenih delatnosti, a za predsednicu Gradske opštine Savski venac izabrana je 2016. godine.

Predsednica je Saveta za rodnu ravnopravnost Grada Beograda od osnivanja ovog tela 2015. godine.

Govori engleski i ruski jezik, navodi se na sajtu Vlade Srbije. S obzirom na obrazovanje i svestranost u političkoj karijeri, neobično je što javnosti nije poznata po dostignućima iz bar neke od navedenih oblasti, već isključivo po lapsusima za skupštinskom govornicom ili fotografijama na društvenim mrežama.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari