Ekonomija • 28.03.2012. 18:41
Protest poljoprivrednika u Vojvodini
Nakon neuspelog razgovora sa ministrom poljoprivrede Dušanom Petrovićem, u utorak uveče, poljoprivrednici iz Vojvodine organizovaće danas protestnu vožnju do Beograda. Odluka je doneta odmah posle susreta delegacije poljoprivrednika u Ministarstvu, na skupu u Novom Sadu, i to jednoglasno. Oni zahtevaju da Vlada poštuje uredbe koje je sama donela i nastavi regresiranje poljoprivredne proizvodnje sa 14.000 dinara po hektaru, kao i da resorno ministarstvo donese Strategiju ruralnog razvoja u Srbiji, što je uslov da se proizvođačima omogući korišćenje sredstva iz IPA fondova Evropske unije.


