Društvo • 12.06.2009. 19:40
Pola miliona tona može u izvoz
Pšenica je odličnog kvaliteta, a biće je i za izvoz, ocenili su poljoprivredni stručnjaci iz cele zemlje okupljeni na Danu polja u Mihajlovu. Ovom prilikom mogla su se čuti predviđanja da će Srbija, sa 560.000 hektara, požnjeti oko 1,6 miliona tona pšenice, što je dvostruko više u odnosu na susednu Hrvatsku. Ta količina, uz 400.000 tona prelaznih zaliha iz prošle godine, pruža mogućnost da bar pola miliona tona pšenice bude namenjeno izvozu.


