Aleksandra Krunić spasila tri meč lopte, pa prošla u finale kvalifikacija mastersa u Rimu 1Foto: Srđan Stevanović /Starsport

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u drugo, poslednje kolo kvalifikacija za WTA turnir u Rimu, pošto je na startu kvalifikacija pobedila Kineskinju Džuoksuan Bai 2:6, 7:5, 6:2, posle sat i 54 minuta igre.

Bai, 90. teniserka sveta je dobila prvi set rezultatom 6:2, a u drugom setu, pri vođstvu od 5:4 na svoj servis imala tri vezane meč lopte.

Međutim, Krunić je uspela da spase sve tri meč lopte i da izjednači na 5:5, potom je osvojila još dva gema i drugi set je dobila rezultatom 7:5.

Srpska teniserka je zatim u trećem setu svojoj rivalki prepustila samo dva gema.

Krunić, trenutno 502. na WTA listi, će u poslednjem kolu kvalifikacija za turnir u Rimu igrati protiv Alijaksandre Sasnovič iz Belorusije.