Arsenalu pripao gradski derbi 1Foto: EPA-EFE/NEIL HALL EDITORIAL USE ONLY

Fudbaleri Arsenala trijumfovali su u gradskom derbiju protiv Totenhema (3:1) u prvom meču devetog kola Premijer lige.

„Tobdžije“ su do tri boda došleu drugom poluvremenu, kada su iskoristili crveni karton Emersona Rojala i golovima Gabrijela Žezusa i Granita Džake rešili derbi u svoju korist.

Poveli su domaći preko Tomasa Partija, da bi nakon deset minuta rezultat poravnao Hari Kejn iz penala.

U drugom poluvremenu nakon šuta Bukaja Sake došlo je nesporazuma u odbrani „Pevaca“ koji je iskoristio Žezus, ćušnuvši loptu sa pet metara u praznu mrežu.

Nedugo zatim nakon jednog kontranapada Granit Džaka je uputio jak udarac, a lopta je završila iza leđa Ugo Lorisa, pa je veliko slavlje na „Emirajtsu“ moglo da počne.