Bajern pregazio Ajntraht na otvaranju nove sezone Bundeslige 1Foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Bajerna zabeležili su ubedljivu pobedu na startu Bundeslige.

Oni su kao gosti razmontirali Ajntraht u Frankfurtu rezultatom 6:1.

Izabranici Julijana Nagelsmana demonstrirali su atomski fudbal već u prvom kolu nove sezone.

Vodili su Bavarci sa 2:0 već u 11. minutu meča, nakon sto su precizni bili Jozua Kimih i Benjamin Pavar, a do poluvremena su mrežu Kevina Trapa napunili Sadio Mane, Džamal Musijala i Serž Gnabri, dok je u drugom delu Musijala postigao još jedan gol, da bi obraz domaćih donekle sačuvao Kolo Muani.

Srpski reprezentativac Filip Kostić odigrao je 74 minuta na utakmici i nije mogao da pomogne ekipi da izbegne blamažu.

Sa druge strane aktuelni šampion Nemačke pokazao je zašto je prvi favorit za „salataru“ i u ovoj sezoni.

Julijan Nagelsmen je nakon odlaska prvog napadača ekipe Roberta Levandovskog u Barselonu izjavio da će bavarski gigant biti još jači nego što je bio i izgleda da je bio u pravu. Razigrani Bajern je lako pravio akcije, a mogao je da dođe i do ubedljivije pobede.