Cicipas u dva seta do polufinalnog duela sa Dimitrovim 1Foto: EPA-EFE/ALEXANDROS VLACHOS

Poznat je prvi polufinalni par na turniru u Parizu, za plasman u veliko finale boriće se Bugarin Grigor Dimitrov i Grk Stefanos Cicipas.

Stefanos Cicipas se posle samo dva seta u duelu sa ruskim teniserom Karenom Kačanovim plasirao u polufinale turnira u Parizu – 6:3, 6:4.

Šesti nosilac je relativno lako odradio posao protiv Rusa, od kojeg je doživeo poraz u prethodnom duelu u martu, na turniru u Majamiju.

U prvom setu jedan brejk je bio dovoljan Cicipasu, onaj iz četvrtog gema, kad je poveo sa 3:1. Do kraja, Grk je ljubomorno čuvao svoj servis, a potom je iskoristio drugu set loptu.

Nešto drugačiji scenario viđen je u drugom setu. Tada je odmah na startu Cicipas načinio brejk, ali je Kačanov uzvratio u šestom gemu za izjednačenje (3:3).

Ipak, Cicipas nije želeo da bilo šta prepusti slučaju, u najboljem mogućem trenutku još jednom je oduzeo servis rivalu, poveo je sa 5:4, a potom i rutinski priveo meč kraju.