Đere nemoćan protiv Cicipasa 1Foto: EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u četvrto kolo Vimbldona pošto je poražen u tri seta od Stefanosa Cicipasa 6:4, 7:6, 6:4.

Đere je pokazao dobru igru i nema za čime da žali.

Prvi put u karijeri je igrao treće kolo Vimbldona i to je najveći uspeh koji ima na čuvenom turniru, a ako nastavi sa radom uskoro ćemo ga videti i u drugoj nedelji ovog grend slema.

Imao je prilike da dođe do seta u ovom duelu, posebno je bio blizu u drugom setu kada je imao vođstvo od 4:1 u taj-brejku, ali je onda nakon jednog malog auta skroz popustio u igri i dozvolio protivniku da se vrati u taj-brejk, a onda i osvoji set.

U trećem setu je Grk napravio rani brejk i na taj način došao do zasluženog trijumfa.

Cicipas se u četvrtom kolu sastaje sa Krisom Jubanksom, koji je pobedio Kristofera O’Konela sa 3:0 u setovima.