Đoković sa 3-0 do četvrtfinala 1Foto: FoNet/AP

Srpski teniser Novak Đoković savladao je večeras Portugalca Žoaa Sousu u osmini finala US opena sa 3-0 u setovima.

Novak je odneo pobedu rezultatom 6:3, 6:4, 6:3, a meč je trajao nešto više od dva sata.

Đoković na početku meča nije pravio puno grešaka, ali nije ni Portugalac Sousa. Borba je bila teška, ali je Đoković napravio brejk već u trećem gemu seta, a još jednim brejkom završio je set.

Tokom druge deonice meča Sousa je nastavio da pruža odličan i prvi je došao do oduzimanja servisa.

Đoković se ipak brzopotezno vratio u meč i odmah rivalu uzvratio istom merom. Ređali su se neki gemovi gde nismo viđali brejk prilike, a sjajno su igrali obojica. Kod Novaka se u ovim trenucima već videla prva nelagodnost, ali to ga nije sprečilo da pri rezultatu 5:4 dođe do brejk-set šanse i da završi set duplom servis greškom protivnika.

Đoković je na pauzi između setova došao do sudije Kjotavonga i obavestio ga da će otići do tolaeta.

Šta se desilo, ostalo je nepoznato, ali Đoković je ubrzo zatražio pomoć fizioterapeuta, sa kojim je otišao na kraću pauzu u svlačionicu.

Po njegovom povratku nije bilo brejka nekoliko gemova i obojica su lako dolazili do svojih gemova.

Međutim, Đoković dolazi do brejka jednim fantastičnim gemom. Pravi neke neverovatno vinere bekhend paralelama, uz liniju, a zatim i rešava gem odličnim forhendom.