Đoković u četvrtfinalu 1Foto: Ian Langsdon/Epa

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Dohi,
pošto je danas u osmini finala pobedio Argentinca Orasija Sebaljosa u dva seta sa 6:3, 6:4.

Za ulazak u polufinale Đoković će se sutra boriti protiv tridesetosmogodišnjeg veterana iz Češke Radeka Štepaneka, koji je savladao Artura de Grefa iz Belgije. Njih dvojica do sada su se sastajali 13 puta, a Štepanek je pobedio samo jednom, davne 2006. godine kada je Đoković počinjao karijeru.

Đoković je danas protiv 71. igrača sveta bio dosta sigurniji nego pre dva dana, kada se na startu turnira u prvom setu mučio protiv Štrufa. U oba gema je napravio po jedan brejk i to mu je bilo dovoljno za sigurnu pobedu.

U prvom setu Novak je oduzeo protivniku servis u četvrtom gemu, kada je poveo sa 3:1, a potom nije imao problema da tu prednost sačuva. Drugi set je rešen u petom gemu, kada je Sebaljos drugi put u meču izgubio svoj servis, a do kraja nije imao nijednu brejk šansu, pa je Đoković završio posao za 73 minuta.