Đoković u četvrtfinalu Rolan Garosa 1Foto: EPA/Sergio Barrenechea

Njabolji srpski teniser, Novak Đoković, plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa posle rutinske pobede nad Fernandom Verdaskom od 3:0 u setovima (6:3,6:4,6:2).

Na taj način Srbin je došao do prilike da dođe do samog kraja turnira, pošto će i u narednoj rundi biti favorit, u meču sa Markom Čekinatom.

Đoković je diktirao tempo od samog početka i nije se postavljalo pitanje pobednika meča.

U prvom setu bolje rangirani teniser na svetu je, posle uvodna tri gema koja su trajala pola sata, napravio brejk i nije prednost ispuštao do kraja seta (imao brejk lopte 1/5, protivnik 0/0), dok je drugi set „otvorio“ brejkom, ali je u šestom gemu izgubio svoj servis, da bi već u narednom gemu napravio „ribrejk“.

To mu je bilo dovoljno da i taj set reši u svoju korist, a onda je u trećem Verdasko imao problema sa grčevima, što je Đokoviću dodatno olakšalo posao, pa je rutinski priveo duel kraju.