Đoković u osmini finala Vimbldona 1Foto: Beta/ AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona, pošto je danas u trećem kolu pobedio Poljaka Huberta Hurkača u četiri seta, 7:5, 6:7 (5), 6:1 i 6:4

Đoković je do druge pobede u isto toliko duela s Hurkačom došao posle tačno 180 minuta igre.

Najbolji teniser sveta u osmini finala Vimbldona igraće protiv boljeg iz duela Kanađanina Feliksa Ožer-Alijasima i Francuza Igoa Umbera.

Đoković u prva dva seta nije igrao na visokom nivou, ali je i pored toga prvi set uspeo da privede kraju u svoju korist, pošto je do jedinog brejka u tom periodu došao u 11. gemu. On je potom na svoj servis potvrdio vodjstvo.

Situacija se delimično popravila u drugom setu, Đoković je za nijansu bolje servirao sve do završnice tog perioda, ali je ipak usledio blagi pad.

Hurkač je to iskoristio i posle propuštenih brejk lopti, ipak je u taj-brejku bio bolji, dobivši ga rezultatom 7:5 i tako izjednačio na 1:1 u setovima.

Od tog trenutka situacija na terenu se znatno promenila. Delovalo je da je Hurkač posle dobijenog seta doživeo emotivno pražnjenje, što je Đoković u potpunosti iskoristio.

Treći set dobio je rezultatom 6:1 posle samo 23 minuta igre, da bi u četvrtom slavio rezultatom 6:4.