Đoković u trećem kolu Rolan Garosa 1foto EPA-EFE/ETTORE FERRARI

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Rolan Garosa nakon pobede nad Martinom Fučovićem pobedom od 3:0 u setovima – 7:6, 6:0, 6:3.

Prvi set je bio krajnje iscrpljujući, trajao je 90 minuta, mnogo duže nego preostala dva i u njemu je praktično odlučen pobednik.

Srpski teniser je vodio sa 5:2 u gemovima i činilo se da ide ka laganom vođstvu u meču, a onda je Fučović zaigrao mnogo bolje.

Uz to, srpski as je imao problema sa šljakom koja je bila jako klizava u delu oko osnovne linije, a potom je počeo da duva jak vetar, koji je podizao prašinu prašinu koja je išla Novaku u oči.

Uz to, tokom poena ni navijači nisu bili najtiši pa je set ušao u taj-brejk koji Mađar ipak nije uspeo da reši u svoju korist.

Druga deonica susreta je pripala Đokoviću za svega 36 minuta igre.

“Crtao” je srpski as po terenu, napravio tri brejka i osvojio set bez izgubljenog gema.

U trećem setu viđena je slična situacija, ali je u njemu Fučović tek na momente “davao znakove života”.

Ipak, to je bilo nedovoljno da na bilo koji način ugrozi siguran trijumf Novaka Đokovića.

Naredni protivnik Šokovića biće španski teniser Alehandro Davidovič Fokina koji je u tri seta savladao domaću nadu Luku van Aša 6:3, 6:4, 7:6.