Dva gola mladog Srbina protiv Barselone 1foto: Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

U Ligi mladih timova UEFA, Bajern je uspeo da nakon preokreta savlada vršnjake iz Barselone, zahvaljujući Nemanji Motiki, koji je bio najzaslužniji za napravljeni preokret Bavaraca vredan konačnih 3:2.

Član reprezentacije Srbije u generaciji U19, Motika je bio najzaslužniji za tirjumf Bajerna uprkos ranom vođstvu barselone od 2:0. Do kraja poluvremena, Bavarci su uspeli da izjednače na 2:2, a u nastavku i da trijumfuju sa konačnih 3:2.

Motika je postigao poslednja dva gola na meču, u 41. i 50. minutu. Bajern je stigao do prve pobede u u Ligi mladih timova UEFA.

Nemanja Motika je prošlog meseca odigrao tri utakmice za U 19 reprezentaciju Srbije u kvalifikacijama za Evropski šampionat za taj uzrast.

Nemanja je rođen u Berlinu, ima godinu dana mlađeg brata Nikolu, takođe člana mlađih selekcija Srbije. Njihov otac je iz okoline Sarajeva, a mama iz Vranja.