Evroliga: Baskonija bolja od Partizana u neizvesnoj završnici 1Foto: EPA-EFE/Adrian Ruiz Hierro

Košarkaši Baskonije savladali su Partizan u šestom kolu Evrolige rezultatom 84:83.

Partizan sada ima skor 2-4, baš kao i tim iz Baskije.

Baskonija je na povela na početku 8:3, ali su ubrzo crno-beli odgovorili serijom 7-0 kojom su preokrenuli rezultat u svoju korist.

U prvoj deonici smo videli rezultatsku „klackalicu“, a u drugu četvrtinu su ušlo u egalu – 23:23.

Partizan je potom na „krilima“ Tristana Vukčevića napravio seriju 6-0, ali je to ekipa Duška Ivanovićeva odgovorila velikom serijom 15:0, te je povela 38:29.

Na poluvremenu su domaći vodili sa šest poena prednosti – 48:42, ali to nije obeshrabrilo crno-bele koji su serijom 19-4 i došli ponovo do prednosti – 61:55.

U jednom trenutku su izabranici Željka Obradovića imali i plus 8 – 66:58, ali se domaća ekipa konsolidovala i u poslednju deonicu ušla sa tri poena zaostatka.

I u njoj smo videli velike serije obeju ekipa, a na kraju je više sreće i znanja imala domaća ekipa.

Džejms Naneli je u kontri 13 sekundi pre kraja pogodio uz faul za 82:82, a potom i realizovao dodatno slobodno bacanje za prednost Partizana 83:82, ali je u poslednjem napadu Baskonije Čima Moneke uhvatio loptu pod košem gostiju nakon promašaja Kodija Milera Mekintajera, a Jaramaz ga je faulirao.

Ipak Nigerijac je pogodio oba slobodna bacanja što je bilo dovoljno za trijumf tima iz Vitorije.