F1: Serhio Perez osvojio pol poziciju pred sutrašnju trku u Majamiju 1Foto: EPA-EFE/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Meksikanac Serhio Perez osvojio je poziciju pred sutrašnju trku u Majamiju s vremenom 1:26.841.

Sa drugog mesta krenuće u svom Aston Martinu Fernando Alonso koji je u odnosu na Pereza imao zaostatak od 0.361 sekunde.

Treće mesto u kvalifikacijama je pripalo Karlosu Saincu (+0.508), a četvrto Kevinu Magnusenu u Hasu (+0.926).

Poslednji deo kvalifikacija je obeležio vozač Ferarija koji je 96 sekundi pre kraja sesije udario u zaštitni zid pokraj staze, a organizatori trke su istakli crvene zastave što je ujedno bio i kraj kvalifikacija.

To znači da će pilot Ferarija krenuti sa sedmog mesta, a svetski šampion Maks Ferštapen tek sa devete pozicije.

On je pri prvom izlasku u Q3 delu kvalifikacija napravio dve greške i otišao u boks, tako da je kvalifikacije završio bez postavljenog vremena i odveženog brzog kruga u najvažnijem delu sesije.

Vozač Mercedesa Luis Hamilton eliminisan je u Q2 delu kvalifikacija i u trku će krenuti sa 13. startne pozicije.

Trka je na programu u nedelju od 21:30 po srednje-evropskom vremenu.