Galager doveo Čelsi među rekordere: Trinaesta uzastopna pobeda londonskih "plavaca" protiv Kristal Palasa u Premijer ligi 1Foto: Fonet/AP

U poslednjoj utakmici 24. kola engleske fudbalske Premijer lige Čelsi je kao gost savladao Kristal Palas s 3:1, ali je više sasvim svejedno da li je gost ili domaćin u međusobnim duelima.

To je londonskim „plavcima“ 13. uzastopna pobeda protiv gradskog rivala u Premijer ligi. Pre dve godine jednu je ostvario na svom Stamford Bridžu i u kupu (2:0).

Kristal Palas se poslednji put radovao u susretu kod kuće 14. oktobra 2017 (2:1), dok je u njegovom timu igrao Luka Milivojević.

Čelsi je do pobede stigao u samoj završnici meča.

Domaćin je poveo u 30. minutu. Đorđa Petrovića je savladao Kolumbijac Džeferson Lerma.

Izjednačio je Konor Galager u 47. minutu, a isti igrač je zatresao mrežu i u prvom minutu nadoknade vremena.

Pobedu je kasnije potvrdio Argentinac Enco Fernandez.

Trinaest uzastopnih pobeda jednog tima u međusobnim okršajima je i rekord Premijer lige.

Čelsi se pridružio mančesterskim klubovima.

Junajtedu je redovni mušterija bio Vigan (2005-11), a Sitiju Vest Bromvič Albion (2012-18). Siti ima takvu nisku i protiv Bornmuta od 2015, koja i dalje može da se uvećava.