Grgić zlatom stavio tačku na turnir u Rušama – bratu i sestri tri medalje 1Foto: Streljački savez Srbije

Reprezentativac Srbije Dimitrije Grgić osvojio je zlato vazdušnim pištoljem poslednjeg, trećeg dana turnira u Rušama (Slovenija).

Danas je na programu bila „Velika nagrada Ruša“, u kojoj su seniori i juniori nastupali u jedinstvenoj konkurenciji.

Grgić je u finale takmičenja muškaraca ušao kao drugi, sa 583 kruga. Tokom celog finala je vodio i trijumfovao ispred tandema slovačkih reprezentativaca –Pavola Kopa i Juraja Tužinskog.

U finale se plasirao i Duško Petrov, koji je zauzeo peto mesto.

Jasmina Milovanović je u takmičenju dama zauzela petu poziciju.

Srpski strelci su na turniru u Rušama učestvovali samo u disciplinama pištoljem, a kući se vraćaju sa tri medalje, sve tri boje, koje su osvojili sestra i brat, Jasmina i Dimitrije. Prvog dana Jasmina Milovanović i Dimitrije Grgić su osvojili srebro u miksu vazdušnim pištoljem. Milovanovićeva je drugog dana bila treća u pojedinačnom takmičenju pištoljem.

Vazdušni pištolj, muškarci: 1. Dimitrije Grgić (Srbija) 241,4, 2. Pavol Kop (Slovačka) 239,7, 3. Juraj Tužinski (Slovačka) 218,4… 5. Duško Petrov 174,8… Kvalifikacije: 1. Tužinski 584, 2. Grgić 583… 4. Petrov 572…

Vazdušni pištolj, žene: 1. Matea Omazić (Hrvatska) 237,9, 2. Anja Prezelj (Slovenija) 237,3, 3. Marijana Matea Štrbac (Hrvatska) 217,4… 5. Jasmina Milovanović 174,3… Kvalifikacije: 1. Renata Šike (Mađarska) 577, 2. Milovanović 574… 23. Tamara Đorđević 539…