Italija prvi finalista Svetskog prvenstva u vaterpolu u Dohi 1Foto: EPA-EFE/Tibor Illyes HUNGARY OUT

Vaterpololisti Italije prvi su finalisti Svetskog prvenstva koje se igra u Dohi.

Oni su u fantastičnoj utakmici savladali selekciju Španije sa 8:6 (1:1, 3:1, 2:1, 2:3).

U prvoj četvrtini su odbrane dominirale pa nije viđeno mnogo golova, svega dva i to po jedan na obe strane.

Slično je bilo i drugoj četvrtini kada je dugo na semaforu stajalo rezultat – 2:2.

Ali onda su se „Azuri“ razgoropadili u napadu i serijom 4:0 otišli na ogromnih 6:2.

Španija je imala velikih problema u napadu, ali je u drugom poluvremenu nakon serije 3:0 uspela da uhvati priključak za protivnikom – na semaforu je pisalo 5:6.

Međutim u poslednjoj deonici Italijani su bili pribraniji i odneli su veoma važnu pobedu.

U finalu će se boriti sa boljih iz susreta Hrvatska – Francuska.