Japan posle preokreta pobedio Nemačku na SP u Kataru: Bivši igrač Partizana srušio "pancere" 1Foto: EPA-EFE/Rungroj Yongrit

Fudbaleri Japana savladali su posle preokreta Nemačku – 2:1, na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Nemačka je povela 1:0 u 33. minutu golom Gundogana iz penala.

Međutim, u drugom poluvremenu Japan je potpuno promenio igru i krenuo na sve ili ništa.

Senzaciju je najavio Doan koji je posle uigrane akcije u 75. izjednačio na 1:1.

Potpuni šok usledio je u 83. minutu kada je bivši fudbaler Partizana Takuma Asano savladao golmana „pancera“ Nojera za 2:1.

Japan je u prvom poluvremenu i na početku drugog perioda bio u podređenom periodu, Nemačka je u tom periodu pogodila dva puta okvor gola Japana, ali je strateg „Samuraja“ Hađime Morijasu potpuno nadigrao svog kolegu Hansi Flika i napravljenim izmenama potpuno preokrenuo ritam utakmice u korist Japana.

Ključan je bio ulazak u igru Takume Asana koji je odmah počeo da stvara sebi i saigračima gol šanse.

Neke su „Samuraji“ i propustili, ali su dve i iskoristili što im je bilo dovoljno za prvu pobedu na šampionatu.

Na kraju susreta Nemci su haotično napadali kako bi došli do gola i samim tim jednog boda, ali nisu uspeli da stvore iole izgledniju priliku.

Nemci su tako nastavili sa užasnim partijama na Svetskim prvenstvima budući da su pre četiri godine u Rusiji ispali u grupnoj fazi takmičenja, a isti scenario može da im se dogodi u Kataru ako u drugom kolu izgube od Španije.