Mundijal u Kataru: Japan napadao, Kostarika pobedila 1Foto: EPA-EFE/Ali Haider

Fudbaleri Kostarike pobedili su Japan – 1:0 (0:0) u drugom kolu Grupe E na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Japan je tokom celog meča napadao, stvarao prilike, vršio pritisak, imao incijativu, ali na kraju je ostao čak i bez nerešenog rezultata.

Jedna greška „samuraja“ bila fatalna po sve što je tim uspeo da uradi do 81. minuta.

Kontra Kostarike, posle izgubljene lopte na sredini terena, dovela je do šoka za Japance.

Kejšer Fuler je u 81. minutu uspeo da lobuje japanskog golmana i izazove salvu radosti na tribinama „Al Rajan“ stadiona.

Japan je u prvom kolu pobedio Nemačku (2:1), a Kostarika je doživela težak poraz (0:7) od Španije.