Kecmanović bolji od Tabila u drugom kolu Vimbldona 1Foto: EPA-EFE/CATI CLADERA

Miomir Kecmanović je posle skoro tri sata igre pobedio 81. igrača sveta, Alehandra Tabila, 7:6 (4), 7:6 (3), 3:6, 6:3.

Čileanac je u prva dva seta pružao jak otpor, ali je srpski teniser imao više koncentracije u taj-brejkovima što mu je omogućilo da stekne dva seta prednosti.

Kecmanović je popustio u trećem setu što je 85. igrač sveta iskoristio da osvojio set, ali to je bilo sve od njega, pošto je u četvrtom periodu igre Kecmanović zaigrao svoj najbolji tenis i lako zabeležio novu pobedu u Londonu.

Igrač koji sarađuje sa Davidom Nalbandijanom plenio je smirenošču, pogotovo iz forhenda i bekhenda sa osnovne linije.

I kada je već viđeni treći set otišao “niz vodu”, 25. nosilac na turniru je kontrolisao tok meča.

Odmah na početku narednog seta napravio je rođeni Beograđanin brejk i poveo sa 3:0 u gemovima, a onda je do kraja kontrolisao rezultat.

U poslednjem gemu je bilo malih problema, Tabilo je stigao do brejk lopti, ali ih nije iskoristio, Tabilo je rešavao mnogo poena.

Imao je više vinera od protivnika (73:40), ali i mnogo više neiznuđenih grešaka (59:24).

Nije mu pomoglo ni to što je imao više as udaraca (17:10), a Kecmanović je bio znatno precizniji i lukaviji u igri na mreži u odnosu na temperamentnog Čileanca.