Košarkašice Partizana povele protiv Zvezde u finalu plej-ofa 1

Košarkašice Partizana napravile su brejk na startu plej-ofa prvenstva Srbije, pošto su u prvom meču finala savladale Crvenu zvezdu u Železniku sa 80:73 (22:15, 10:24, 24:15, 24:19) jer su se mnogo bolje snašle u finišu utakmice

Partizan je već posle tri i po minuta poveo sa 16:4 posle trojki Stepanovićeve i Klausen, Zvezda je, za razliku od prve, odlično odigrala drugu četvrtinu, početkom treće četvrtine domaće su imale lepu prednost (41:32), ali se sredinom treće deonice razigrala Olga Stepanović i povela Partizan u seriju 7:0 za preokret – 51:50.

Rezultatska neizvesnost trajala je većim delom poslednje četvrtine, a možda i ključne poene postigla je Klausen na 3:34 pre kraja, kada je trojkom donela Partizanu vođstvo 69:63. Crno-bele su tako došle do druge uzastopne pobede nad najvećim rivalkama, posle one u finalu Kupa Milana Cige Vasojevića, posle prethodnih deset uzastopnih poraza.

Najefikasnije kod pobednica bile su Ešli Klausen sa 22 poena, Olga Stepanović sa 19 i Ivanka Matić sa 14. Kod crveno-belih Jovana Adamović je dala 17, Biljana Stjepanović 13 i Aleksandra Katanić 12 poena.

Drugi meč finala plej-ofa na programu je u petak (20.30), a Partizan će biti domaćin.