Aleksandra Krunić, Foto: EPA/Sander KoningSrpska teniserka Aleksandra Krunić i njena dubl partnerka Ana Danilina iz Kazahstana pobedili su u drugom kolu Ukrajinke Dajanu Jastremsku i Anhelinu Kalininu posle preokreta sa 2:1 (2:6, 6:4, 6:0) posle 107 minuta
Protivnice u Krunić i Daniline u osmini finala ženskog dubla biće pobednice meča Nel, Olmos – Ejkeri – Glison.
Ukrajinke su osvojile prvi set, ali to nije obeshrabrilo Anu i Aleksandru.
U drugom setu sui viđena tri brejka na statrtu, dok su u četvrtom gemu Srpkinja i Kazahstanka sačuvale svoj servis i kapitalnu prednost.
Potom su još jednom napravile brejk za vođstvo 5:2, da bi Ukrajinke odgovorile osvojivši naredna dva gema, čak su i spasle set loptu u devetom gemu. Ipak, u 10. nisu osvojile ni poen za konačnih 6:4.
Treći set je rešen u korist Krunić i Daniline sa 6:0, što pokazuje da su ipak na kraju uspele da kapitalizuju svoj kvalitet i prođu dalje.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


