Liga konferencija: Bazel trijumfovao u Firenci, Vest Hem pobedio AZ Alkmar 1Pobedonosni gol za Bazel u Firenci. Foto: EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Bazela pobedili su večeras u gostima Fjorentinu sa 2:1, dok je Vest Hem na svom terenu bio bolji od AZ Alkmara rezultatom 2:1 u prvim mečevima polufinala Lige konferencije.

Bazel je do pobede došao golovima Andija Diufa u 71. i Zekija Amdunija u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, dok je strelac za Fjorentinu bio Artur Kabral u 25. minutu.

Srpski reprezentativac u dresu Fjorentine Luka Jović u igru je ušao u 81. minutu.

U drugom polufinalnom duelu strelci za Vest Hem bili su Mohamed Said Benrahma iz penala u 67. i Majkl Antonio u 76. minutu, a gol za AZ Alkmar postigao je Tidžani Rejnerds u 42. minutu.

Revanš mečevi na programu su za sedam dana.