Liga šampiona Azije: Mitrović se golom u Iranu iskupio za mlaku reakciju kada je mogao da bude i prvi strelac (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/STR

Saudijski Al Hilal je obavio pola posla u prvoj utakmici osmine finala protiv iranskog Sepahana u azijskoj fudbalskoj Ligi šampiona.

Pobedio je s 3:1 u Isfahanu, gradu na 440 kilometara južno od Teherana.

Rezultat je mogao da bude i u korist domaćina, koji je stekao prednost s 1:0 od 37. minuta, ali je pri vođstvu propustio dve-tri kolosalne šanse.

Al Hilal je poravnao u 57. minutu preko Brazilca Malkoma. Prethodno je najbolji strelac gostiju Aleksandar Mitrović mlako reagovao iskosa pred golmanom Sepahana, koga bi savladao da je pucao odsečnije u suprotan ugao. Ovaj je u padu odbranio, ali je na odbojenu loptu bio nemoćan.

U 76. minutu domaći tim je ostao s igračem manje u polju zbog opravdanog isključenja posle preoštrog starta.

Brojčanu nadmoć je vodeći tim saudijskog prvenstva iskoristio da dotuče rivala u nadoknadi vremena.

Mitrović je zatresao mrežu u 90+4, a Al Hamdan u 90+7.

I Sergej Milinković Savić je igrao sve vreme u gostujućem sastavu.

To je bila i pobeda portugalskog trenera Žorgea Žezusa u nadmudrivanju sa zemljakom Žozeom Moraisom.

Al Hilal ima 21 pobedu uzastopce u svim takmičenjima i bez poraza je na svih 29 mečeva ove sezone.