Liga šampiona: Poslednja dva prvaka Evrope idu kući pevajući 1Foto: Fonet/AP

Poslednja dva fudbalska prvaka Evrope, prethodni Real i važeći Mančester siti, obavili su u gostima pola posla u osmini finala Lige šampiona.

Engleski tim je poveo protiv Kopenhagena sa 1:0 u 10. minutu preko Belgijanca Kevina De Brujnea, koji se tako na najcelishodniji način vratio u vodeće takmičenje Starog kontinenta.

Budući da se povredio na samom početku sezone i da je zbog toga pauzirao do pre mesec, propustio je utakmice u grupi, u kojoj je bila i Crvena zvezda.

U Ligi šampiona je postigao 15 golova, sve u Sitijevom dresu, a 12 od toga je kad je krenulo da se igra na ispadanje. Poslednjih deset golova su mu u osmini finala, četvrtfinalu i polufinalu.

Izjednačio je Magnus Matason, povratnik u danski fudbal posle dve i po godine u Holandiji. Njegov odmereni udarac s dvadesetak metara pogodio je sami gornji ugao.

Drugi pogodak za goste je bio delo Portgalca Bernarda Silve na izdisaju prvog dela meča. Domaćina je dotukao Foden u nadoknadi vremena u utakmici.

Siti je postao prvi engleski tim koji je u Ligi šampiona postigao devet pobeda uzastopno. Prethodno je bio uspešniji od Reala kod kuće u revanšu polufinala (4:0), od Intera u finalu u Istanbulu (1:0) i u svih šest mečeva u grupi.

I prvi je tim u istoriji Lige šampiona sa po najmanje tri gola na sedam mečeva uzastopno.

Liga šampiona: Poslednja dva prvaka Evrope idu kući pevajući 2

U Lajpcigu je u 2. minutu na razočaranje domaćih navijača poništen pogodak slovenačkog napadača Benjamina Šeška.

„Kraljevski klub“, koji je igrao bez najveće uzdanice Engleza Džuda Belingema, svoju šansu je dočekao u prvim minutima drugog poluvremena. Strelac je bio Brahim Dijaz.

Madridski velikan se održao i na nadahnuću ukrajinskog golmana Andreja Lunjina.

Kopenhagen – Mančester siti 1:3

(Matason 34 – De Brujne 10, Bernardo Silva 45, Foden 90+3)

Lajpcig – Real 0:1