Liverpul ubedljivom pobedom nad Noričom počeo novu sezonu Premijer lige 1Foto: EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Liverpula pobedom su počeli novu sezonu Premijer lige, trijumfovavši na svom terenu protiv Noriča sa 4:1.

Aktuelni prvak Evrope na svom terenu od samog početka meča nametnuo je jak ritam, a od sedmog minuta vodili su sa 1:0 i to pošto je Grant Hinli zatresao sopstvenu mrežu nakon centaršuta Divoka Origija s leve strane.

Prednost „crvenih“ duplirao je Mohamed Salah na asistenciju Roberta Firmina, da bi Egipćanin u 28. iz kornera upisao asistenciju kod gola Virdžila van Dajka.

Pitanje pobednika praktično je rešeno u 42. minutu, a ovaj put Origi je savladao Tima Krula posle centaršuta Trenta-Aleksandra Arnolda sa desne strane.

Norič je u drugom poluvremenu uspeo da ublaži poraz, a gol je postigao Temu Puki u 64. minutu.

Liverpul će u drugom kolu Premijer lige gostovati Sautemptonu, dok Norič čeka meč protiv Njukasla.