Luka Jović strelac u pravoj goleadi koja nije prijala Milanu 1Foto: EPA-EFE/YOAN VALAT

Rosoneri remizirali sa Sasuolom (3:3) ali su zadržali plus šest u odnosu na trećeplasirani Juventus.

Odlučio je Stefano Pioli da izvede kombinovani sastav na gostovanju Sasuolu zbog revanša četvrtfinala Lige Evrope.

Duel sa Romom u Rimu zakazan je za naredni četvrtak i shodno tome, dokazani stručnjak rešio je da šansu ukaže igračima sa manjom minutažom među kojima je bio i Luka Jović.

Sasuolo je u prvih deset minuta meča maksimalno materijalizovao promenjenu konstaleciju snaga i preko Pinaomontija i Ljorentea poveo sa 2:0.

Uspeo je mIlan da smanji na 2:1 golom Leaa što je bio rezultat posle prvih 45 minuta.

Pioli je u 55. minutu izvršio trostruku izmenu, ubacio je Gabiju, Žirua i Rejndersa što nije odmah dalo rezultat, s obzirom na to da je domaćin povećao vođstvo u 53. minutu u kojem je Ljorente postigao sovj drugi gol na utakmici.

Od tog momenta, Milanje zaigrao maksimalno rizično, pomerio je linije tima i počeo da stvara sve zrelije šanse.

Jednu takvu iskoristio je Luka Jović postigavši gol prvi put posle 22. februara i gosotvanja Renu u okviru Lige Evrope.

Odlično je reprezentativac Srbije ispratio akciju po levoj strani i centaršut Leaa koji je golman Sasuola loše izbio pravo na njegovu nogu.

Neposredno nakon toga Čukvueze je po drugi put bio razočaran odlukom sudije da mu bude poništen gol zbog ofsajda.

Nastavio je Milan da napada i u 84. minutu rezervista Okafor iskorisito je konfuziju u protivničkom šesnastercu postavivši konačnih 3:3.

Milan je zadržao drugo mesto na tabeli sa 69 bodova, ima šest više u odnosu na Juventus, dok samo formalnost Inter deli od 20. skudeta u klupskoj istoriji, s obzirom na to da ima čak 82 boda i utakmicu manje.