Mačva posle penala izbacila Zvezdu iz Kupa 1Foto: Starsport

Fudbaleri Mačve napravili su prvorazredno iznenađenje pošto su u četvrtfinalu, nakon boljeg izvođenja penala, eliminisali favorizovanu Zvezdu iz Kupa Srbije.

Na taj način su onemogućili ekipu Vladana Milojevića da u ovoj sezoni eventualno dođe do duple krune.

U regularnom toku utakmice bilo je 0:0, a onda se pristupilo izvođenju penala.

Nakon četiri serije viđeno je osam pogodaka, a onda je u poslednjoj loptu uzeo mladi Nemanja Radonjić i poslao je visoko iznad gola Dušana Puletića.

Kapiten Filip Pejović je bio precizan u poslednjoj seriji za domaće, pa je veliko slavlje u Šapcu moglo da počne.

Sam tok utakmice bio je dosta slabog inteziteta, a na to je uticao i kvalitet terena, kao i kiša koja je pala u Šapcu neposredno pre odigravanja meča.

Najbolju šansu smo videli u 34. minutu kada je Borjan istrčao van kaznenog prostora da bi ispucao loptu, a ona je došla do Obrovca koji je sa pola terena dobro gađao gol protivnika, no na vreme se vratio štoper „crveno-belih“ Le Talek, te je praktično sa gol linije izbacio loptu glavom u korner.

U drugom poluvremenu Zvezda je bila bolji rival, ali nije stvorila stoprocente prilike za gol.

Najbolju je možda imao Milić, ali je on šutirao pored gola Puletića.

Ranije danas, u polufinale Kupa Srbije je prošao Partizan koji je sa 2:0 savladao Javor u Ivanjici, a od 17 časova su svoje duele započeli i Vojvodina – Mladost, te Napredak – Čukarički.