Mančester Siti se plasirao u finale Lige šampiona 1Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se večeras u finale Lige šampiona pobedom protiv Rela Madrida na svom terenu sa 4:0 (2:0) i za titulu će se boriti sa Interom koji je sinoć u bio bolji u meču protiv Milana.

U reprizi prošlogodišnjeg polufinala, kada su slavili Madriđani, Siti je večeras, u revanšu posle remija u Madridu (1:1), dominirao u oba poluvremena, a poveo je golom Bernarda Silve u 23. minutu.

Real je najozbiljniju šansu da izjednači imao u 35. minutu kada je Toni Kros sa dvadesetak metara pogodio prečku.

Samo dva minuta kasnije Bernardo Silva je povećao prednost Mančester Sitija na 2:0.

Mančester je bio bolji i u nastavku utakmice, ali je golman Kurtoa onemogućio Britance da povećaju razliku.

Ishod utakmice postao je izvestan u 76. minutu kada je nakon centaršuta Kevina de Brujnea Eder Militao postigao autogol za 3:0, što je za Real, uprkos nekoliko šansi u nastavku, bilo nedostižno.

Tačku na težak poraz Reala stavio je Alvarez u 90. minutu.

Finale Lige šampiona igra se u Istanbulu 10. juna.