Mate Nemeš osvojio zlatnu medalju u rvanju grčko-rimskim stilom na prvenstvu sveta 1 EPA-EFE/RITCHIE B. TONGO

Reprezentativac Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom Mate Nemeš osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 67 kilograma na prvenstvu sveta koja se održava u Beogradu.

Nemeš je u finalu napravio podvig pobedivši najboljeg rvača sveta u toj kategoriji, olimpijskog i svetskog šampiona Mohamadreza Geraja iz Irana sa 5:4.

U prvoj rundi Geraj je poveo sa 4:0 i izgledalo je da će bez većih problema opravdati ulogu velikog favorita, ali je Nemeš u drugoj rundi priredio istinsku senzaciju i uspeo je da preokrene rezultat.

To je četvrta zlatna medalja za srpske rvače na ovom šampionatu, što je rezultat kakav nikada do sada nismo ostvarili.

Prethodno je danas Sebastijan Nađ osvojio titulu prvaka sveta u kategoriji do 63 kilograma, a u nedelju su to uspeli Ali Arsalan u kategoriji do 72 kilograma i Zurabi Datunašvili u kategoriji do 87 kilograma.