Micić u top formi 1

Nakon tri uzastopna poraza u gostima u Evroligi, i izgubljene utakmice protiv Panatinaikosa u domaćem prvenstvu, Olimpijakos se iskupio na najbolji mogući način.

Pobedivši prošlogodišnjeg šampiona Fenerbahče (95:70) u poslednjoj utakmici 21. kola EL. Od početka susreta grčka ekipa igrala je besprekorno predvođena pre svega Vasilisom Spanulisom, koji je ubacio 15 od svojih ukupno 19 koševa u prvoj četvrtini, na čijem kraju su domaćini već imali vođstvo od 34:18. Do kraja utakmice Olimpijakos je samo nastavio da održava prednost šutirajući trojke sa 76.5 odsto uspešnosti, što je najbolji procenat u Evroligi u poslednje četiri i po sezone, dok je na drugoj strani i Fener postavio svoj rekord – ali po broju izgubljenih lopti (18).

Posle veoma lošeg izdanja svog tima trener Željko Obradović nije krio nezadovoljstvo.

– Bio sam siguran da će početi utakmicu agresivno nakon svih problema koje su imali. Sve su pogađali u prvoj četvrtini i to je odlučilo utakmicu… Tokom sezone imate dobre i loše momente. To je sve deo igre i to je razumljivo. Ono što međutim ne mogu da shvatim je zašto smo ovako igrali. Uopšte nismo bili u utakmici, nismo pokušavali da se borimo i naravno u takvim situacijama odgovornost leži na treneru… Ne bi smele da nam se dešavaju slične utakmice. Možemo u budućnosti igrati loše, ali ako se ne borimo, pogotovo na početku, onda to ne valja – rekao je Obradović u čijoj ekipi je najbolji bio Bobi Dikson sa 24 poena, dok se u Olimpijakosu pored Spanulisa istakao i Janis Strelnieks sa takođe 19 koševa.

Uz Olimpijakos neverovatno šutersko veče u četvrtak imao je i Žalgiris koji je slavio protiv Makabija (99:84). Za litvanskog šampiona 99 ubačenih koševa najbolji su rezultat u poslednjih pet godina u Evroligi dok 29 asistencija predstavljaju novi rekord kluba u evropskom takmičenju. Žalgiris je u svim segmentima igre bio bolji od protivnika, šutirajući između ostalog trojke 14 od 23, što je takođe jedan od najboljih procenata litvanskog tima, upisujući uz to 39 skokova, deset više od protivnika. U pobedničkom sastavu čak petorica igrača bili su dvocifreni, a među njima bio je i Vasa Micić, koji je šutirao tri od četiri trojke, upisujući 12 poena, uz šest asistencija, četiri skoka i jednu ukradenu loptu za 25 minuta.

Preksinoć su do pobeda došli i Armani, koji je bio bolji od Barselone (81:83), odnosno Efes koji je nadigrao Valensiju (82:66). Slavio je i CSKA protiv Reala (93:87). Kao i Olimpijakos, i moskovski tim do trijumfa je stigao odigravši besprekorno prvu četvrtinu posle koje je vodio sa 22 razlike, uz šut sedam od deset za dva, pet od sedam za tri, i četiri od četiri sa linije penala. Do kraja susreta Madriđani nisu uspeli da se oporave, a nakon meča trener Pablo Laso kazao je „odigrali smo neprihvatljivo (prvu četvrtinu)“, dok je Luka Dončić bio još oštriji rekavši da je igra bila „katastrofalna, sramotna“. U pobedničkom timu najbolji je bio Serhio Rodriges sa 18 poena, dok se u ekipi Reala istakao Luka Dončić sa 21 poenom.