Mornar ne priznaje titulu Budućnosti 1Foto: STARSPORT

Imali su košarkaši Budućnosti prednost od 2:0 u finalnoj seriji domaćeg prvenstva, meč-loptu pred svojim navijačima u „Morači“, ali su do titule morali da dođu tek nakon odigrane majstorice u sredu uveče.

Nemanja Gordić i saigrači uspeli su da vrate titulu posle godinu dana „stanovanja“ u Baru (76:72), međutim Mornar će zbog načina na koji je suđeno u poslednjim minutima petog meča, pravdu zatražiti preko Takmičarske komisije Košarkaškog saveza Crne Gore. Barani smatraju da ih je sudija Radomir Vojinović direktno oštetio pošto je kod rezultata 73:72 dosudio nesportsku grešku Strahinji Mićoviću i tako ih uskratio za potencijalni šampionski „brejk“. Prošlosezonski državni prvak traži da se poništi majstorica.

Trener Barana, Mihailo Pavićević, u izjavi za RTCG posle utakmice rekao je da smatra da je u spornoj situaciji postojao faul, ali u napadu. Mornar je nakon bega Budućnosti na 12 poena razlike početkom poslednje četvrtine uhvatio priključak i u poslednjem minutu prišao dva puta na samo poen razlike.

Domaćin nije uspeo da izvede na vreme poslednji napad, ali je tada dosuđena nesportska lična greška Mićoviću nakon čega je Gordić pogodio jedno, a posle novog faula još dva bacanja i tako postavio konačan rezultat (76:72). Na snimku se vidi da je na 0,6 sekundi do kraja meča, pri rezultatu 73:72, kod izvođenja auta za domaćina, Gordić direktno udario u prsa Mićovića koji je obema nogama bio na parketu, zbog čega je bilo osnova za faul u napadu. Utisak je da su iz Mornara opravdano kivni i da imaju razloga za sumnju da su pokradeni.

Teška povreda Barovića

Majstoricu domaćeg prvenstva Crne Gore obeležila je i teška povreda kolena Filipa Barovića, centra Budućnosti. Barović je tokom treće četvrtine pokušao da se izbori za poziciju u reketu i u trenutku mu se desno koleno spustilo do zemlje, kao znak očigledno teške povrede. On je uspeo da ustane uz pomoć saigrača, ljudi iz stručnog štaba domaćina, ali i kolega iz Mornara. NJega izvesno očekuje duža pauza; preciznija dijagnoza biće poznata tek nakon obavljenog pregleda magnetnom rezonancom.