Na Sevilju pala Gudeljova prečka iz penala: Sitiju Superkup Evrope 1Foto: Fonet/AP

U 48. okršaju za fudbalski Superkup UEFA prvak Starog kontinenta Mančester siti je bio uspešniji od osvajača Lige Evrope Sevilje na penale.

U osnovnom delu meča na Olimpijakosovom Karaiskakiju u Pireju završeno je 1:1, a jedini koji nije postigao gol u pet serija s bele tačke bio je poslednji izvođač španskog tima Nemanja Gudelj.

Siti taj trofej uzima prvi put, a Sevilja je posle prvenca 2006. ostala praznih ruku i šesti put uzastopno.

Sevilja je povela u 25. minutu preko Marokanca El Nesirija, svog najubojitijeg golgetera.

U 63. minutu je izjednačio Kol Palmer, koji je s 21 godinom i 102 dana postao drugi najmlađi engleski fudbaler strelac u Superkupu. Najmlađi je s 20 godina i 321 danom Dejvid Ferklaf. Po jednom je 1977. kao uzdanica evropskog prvaka Liverpula zatresao mrežu osvajača Kupa pobednika kupova Hamburgera u obe utakmice (1:1 u Nemačkoj, 6:0 na Enfildu).

Pošto su nadalje mreže ostale mirne, po isteku 90. minuta prešlo se na izvođenje penala.