Nadal odustao od Sinsinatija, Lajović izbačen u prvom kolu 1Foto: Beta

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je titulu na Rodžers kupu u Montrealu, pošto je prošle noći pobedio Rusa Danila Medvedeva sa 6:3, 6:0.

Nadal je nakon samo 70 minuta igre odbranio titulu osvojenu prošle godine i stigao do rekordnog 35. masters trofeja.

Ovo je peti trofej za 33-godišnjeg Nadala na Rodžers kupu.

Prvi trofej u Montrealu osvojio je 2005. godine kada je sa samo 19 godina u finalu pobedio Andrea Agasija, a drugi 2013, dok je Torontu najbolji bio 2008. i 2018. godine.

Nadalu je za osvajanje prvog seta bio dovoljan samo jedan brejk, koji je napravio u četvrtom gemu, dok je u drugom tri puta oduzimao servis protivniku.

Nedugo posle osvajanja Rodžers kupa, Nadal je se zbog umora povukao sa mastersa u Sinsinatiju.

Izner zaustavio Lajovića u prvom kolu Sinsinatija

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo mastersa u Sinsinatiju, pošto je prošle noći izgubio od Amerikanca Džona Iznera sa 6:7, 6:1, 5:7.

Meč Lajovića i Iznera, 28. i 16. tenisera sveta, trajao je dva sata i 17 minuta.

U prvom setu nije bilo brejkova, pa je taj deo igre rešen u taj-brejku koji je dobio Izner sa 7:3.

Lajović je u drugom setu bio dosta bolji, dva puta je oduzimao servis protivniku, u drugom i šestom gemu, i tako odveo meč u treći odlučujući set.

Treći set je počeo dugačkim gemovima, obojica tenisera su propustila brejk lopte, a novih prilika za brejk nije bilo sve do osmog gema kada je Izner propustio još jednu šansu da srpskom teniseru oduzme servis.

Ono što tada nije uspeo, jeste u 12. gemu kada je iskoristio novu brejk loptu, koja je ujedno bila i meč lopta.

Izner će u drugom kolu Sinsinatija igrati protiv pobednika meča Pablo Karenjo Busta – Žil Simon.