Nadal prošao u drugo kolo Australijan opena 1Foto: EPA-EFE/DIEGO FEDELE AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Španski teniser Rafael Nadal sa 3-1 u setovima (7:5, 2:6, 6:4, 6:1) savladao Britanca Džeka Drejpera u prvom kolu Australijan opena.

Ipak, ovo nije bila pobeda za aktuelnog šampiona budući da je Džek Drejper pružio veoma jak otpor i čak i osvojio jedan set.

Prvi set je bio izjednačen, a brejk je viđen tek u poslednjem gemu seta, što je bilo dovoljno Špancu da povede sa 1-0.

U drugom je Nadal je izgubio ritam iz prve deonice meča, a Drejper se razigrao.

Favorit uoči početka meča je osvojio samo dva gema, a Britanac je na ubedljiv način došao do poravnanja rezultata.

Nakon toga se Nadal trgao i zaigrao odličan tenis koji je protivniku dozvolio tek pet osvojenih gemova u dva seta, pa je na kraju lakše nego što se činilo obezbedio poraz u drugo kolo.