Napredak pobedio Mačvu, remi Proletera i Voždovca 1Foto: Pixabay/StockSnap

Fudbaleri Napretka pobedili su danas u Šapcu domaću Mačvu sa 2:1, u utakmici 12. kola Super lige Srbije.

Napredak je poveo golovima Miloša Mijića u 12. minutu i 30. minutu iz penala, a gol za Mačvu postigao je Filip Pejović u 58. minutu iz penala.

Obe ekipe utakmicu su završile sa po desetoricom igrača, u 58. minutu isključen je igrač kruševačke ekipe Jovan Marinković, dok je u petom minutu nadoknade vremena crveni karton dobio fudbaler domaćih Miroljub Pešić.

To je druga pobeda Napretka u ligi i zauzima 16. mesto na tabeli sa devet bodova. Mačva je pretrpela deveti poraz i poslednja je na tabeli sa pet bodova.

Fudbaleri Proletera odigrali su nerešeno 1:1 protiv Voždovca u Novom Sadu.

Proleter je poveo u petom minutu golom Leandra, a bod gostima obezbedio je Dragan Stoisavljević pogotkom u 89. minutu.

Proleter je nastavio niz bez poraza i četvrti je na tabeli sa 22 boda. Voždovac je peti sa dva boda manje.