Natho i Saldanja doneli pobedu Partizanu u večitom derbiju 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Crvene zvezde rezultatom 2:1 u 171. večitom derbiju.

Crno-beli su se ovim trijumfom vratili na prvo mesto na tabeli i sada imaju bod više od najvećeg rivala.

Ovo je bio susret u okviru odloženog devetog kola Superlige Srbije, koje je pomereno zbog Dana žalosti zbog dešavanja na severu Kosova, u mestu Banjska.

Ovom pobedom Partizan je osvojio jesenju titulu.

Strelci za crno-bele bili su Birbas Natho u 41. iz penala, odnosno Mateus Saldanja u 66., dok je za goste jedini pogodio Šerif Ndiaje u 71. minutu.

Početak utakmice doneo je napadačku igru na obe strane.

Prva velika šansa na meču viđena je u 18. minutu, kada je Saldanja malo kasnio, dovoljno, da pored Nedeljkovića, koji ga je omeo, loše zahvati loptu iz relativne blizine.

Zvezda je koji minut kasnije pokazala zube i preko Mijatovića, koji je oprobao šut sa distance, pripretila Jovanoviću.

Ubrzo je mladom napadaču Zvezde Jovanu Mijatoviću bio poništen gol zbog ofsajda.

Veliku šansu su gosti imali u 31. minutu, ali su udarci Kataija i Olajinka ostali na gol liniji gola Partizana.

Prvi gol na meču viđen je nakon greške beka Zvezde Milana Rodića, koji je u svom kaznenom prostoru neoprezno startovao nad Stojkovićem, a Bibras Natho je sigurno realzovao najstrožu kaznu u fudbalu.

Na početku drugog poluvremena viđen je prekid zbog dima, a nakon što su gostujući navijači napravili bakljadu.

Nakon nastavka utakmice, Zahid je mogao da sa deset metara duplira prednost Partizana, ali je izvrsno reagovao štoper Aleksandar Dagović i loptu izbacio u korner.

Nedugo zatim Saldanja je bio precizan za veliku prednost izabranika Igora Duljaja – 2:0.

Ipak, samo pet minuta kasnije prednost je smanjio rezervista Šerif Ndiaje, nakon sjajnog centaršuta Bukarija.

Zvezda je u finišu susreta krenula na „sve ili ništa“, a najbolju priliku su imali iz slobodnog udarca, ali je golman Aleksandar Jovanović zaustavio udarac Gejlora Kange.

Mladi Mijatović je u smiraj utakmice postigao još jedan gol, ali mu je i taj poništen zbog ofsajda.

Poslednja prilika za crveno-bele viđena je u nadoknadi vremena, ali je Aleksandar Katai sa deset metara loptu poslao glavom daleko preko gola Jovanovića.