Navijači Al Hilala čestitali Mitroviću osvajanje „Zlatne lopte“, on im se zahvalio pogotkom u 101. minutu 1Foto: EPA-EFE/STRINGER

Navijači Al Hilala razvili su transparent posvećen Aleksandru Mitroviću i njegovom osvajanju „Zlatne lopte“ Fudbalskog saveza Srbije.

Na transparentu se vidi Mitrovićev lik, uz natpis „Najbolji igrač u Srbiji u 2023.“ i srpska trobojka u pozadini.

Al Hilal je u gostima ekipi Vuka Rašovića slavio rezultatom 2:0, a Mitrović je u 11. minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

Njemu je to 17. ligaški pogodak ove sezone i zaostaje dva gola za prvoplasiranim Kristijanom Ronaldom.

Mitrović i Sergej-Milinković Savić su odigrali svih 90 minuta, dok je na drugoj strani Vladimir Stojković morao da izađe na pauzi između poluvremena.

Al Hilal i posle 19. kola ostaje neporažen sa 17 pobeda i dva remija. Imaju čak deset bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Al Nasr, ali i meč više.