Ni promena trenera ne pomaže: Partizan još jednom kiksnuo 1foto:Starsport

Agoniji Partizana nema kraja. Ni promena trenera, dolazak Igora Duljaja umesto Gordana Petrića, ništa konkretnije ne donosi crno-belima. Nakon poraza u 169. večitom derbiju, usledilo je još jedno razočarenje protiv Kolubare, u 25. kolu Superlige (1:1).

Još uvek je rano govoriti o trenerskim dometima Igora Duljaja na klupi Partizana. Od mogućih šest, naslednik Gordana Pertića osvojio je samo jedan bod i time još više pokazao u kakvoj se igračkoj i rezultatskoj agoniji nalazi srpski velikan.

Ostao je dosledan ideji mladi sturčnjak, da u startnoj postavi bude Mihajlo Ilić, koji je sa Igorom Vujačićem činio tandem štopera.

Partizan je igrao sa dva zadnja vezna, Koloradom i Traoreom, dok je Natho delovao kao primarni kreativac.

Izraelski reprezentativac je doveo domaćina u vođstvo, pred sablasno pratnim tribinama, već u 7. minutu, realizujući najstrožu kaznu.

Menig je centrirao, prethodno, sa leve strane, lopta je, očigledno, udarila u ruku defanzivca gostiju, zbog čega je penal opravdano dosuđen.

Pokazali su Lazarevčani od starta drugog dela sezone da su ekipa koja je sazrela i da je sposobna da se nadmeće sa najboljim domaćim ekipama.

Partizan do kraja poluvremena nije imao više od jedne bolje šanse i to preko Holanđanina, međutim, do ubedljivijeg vođstva nije došao.

Osetilo se odsustvo Rikarda Gomeća, najboljeg strelca crno-belih.

Pavlović, kao najistureniji, nije bio ubojit, opasan po protivnički gol. Nijednom nije bio u konkretnoj poziciji, ali jeste dva puta u ofsajdu.

Domaćin je igrao sporo, relativno bezidejno, bez agresivnosti i smislenih kretnji bez lopte.

Gosti su se potajno nadali da prvi put, otkad su u superligaškoj konkurenciji, mogu neporaženi napustiti Humsku.

Rezervista Marko Mrkić, samo dva minuta nakon što je ušao u igru, na lep način je ispratio akciju i centaršut Nenada Kočovića.

Veštim se ispostavio između Vujačića i Uroševića, postigavši prvi gol Kolubare van Lazarevca, posle tri gostovanja.

Fudbaleri Kolubare su i pre izjednačujućeg gola u par navrata solidno pripretili golmanu Popoviću.

Partizan ni posle gola gostiju nije mogao da se pregrupiše, odigra konkretnije i pametnije, naprotiv.

Još jedan kiks samo je dokaz da nešto ne funkcioniše u ekipi, klubu i da je selekcija, kao i doselekcija loše urađena.