Nova titula za Đokovića: Izgubio prvi set, izbacio brata sa meča, pa napravio preokret 1Foto: AP Photo/Kelly Barnes

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je u finalu turnira u Adelejdu, nakon što je sa 2:1 u setovima savladao Amerikanca Sebastijana Kordu.

Novak Đoković je tako osvojio još jednu titulu u karijeri, a prvu u ovoj sezoni.

Đoković je meč pobedio rezultatom 6:7, 7:6, 6:4 po setovima.

Najbolji srpski teniser je prvi set izgubio rezultatom 6:7, nakon loše završnice.

Đoković je nakon gubitka prvog seta, izbacio brata sa meča. On je vikao na ljude iz svog boksa, a u početku oni nisu znali na koga se to odnosi.

Besan nakon gubitka prvog seta, Đoković je krenuo da urla prema svom boksu i tražio od brata Marka da izađe sa terena.

Nakon toga, ni drugi set nije tekao po planu, ali Đoković je uspeo da ga osvoji rezultatom 7:6.

Najbolji srpski teniser u drugom setu suočio se čak i sa meč loptom, ali je uspeo da se izvuče i ipak je na kraju osvojio taj set.

Čim je završio drugi set, Đoković je zatražio pauzu za toalet i na kratko je napustio teren, pa je treći set malo kasnio.

U trećem, presudnom setu, Đoković je napravio u poslednjem gemu brejk i time obezbedio novu titulu.

Korda je 33. tenisera sveta, koji se našao u finalu pošto mu je pri vođstvu 7:6, 1:0 Jošihito Nišioka iz Japana predao meč zbog povrede.

Đoković se u 131. finale u karijerije plasirao nakon 90 minuta igre, pobedivši Rusa Danila Medvedeva. Bila je to njegova 33. uzastopna pobeda na tlu Australije gde nije poražen već pet godina.

Srpski teniser rekao je da nije ozbiljnije povređen u ovom meču, uprkos tome što se u prvom setu požalio na povredu zadnje lože, nakon čega je i uzeo medicinski tajm-aut.

Nakon pauze vratio se sa zavojem oko noge, ali je nastavio meč.