Novak Đoković u finalu Vimbldona 1Foto: EPA-EFE/NEIL HALL

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Vimbldona nakon pobede protiv Janika Sinera sa 3:0 u setovima – 6:3, 6:4, 7:6.

Meč je trajao manje od tri sata, a u finalu će igrati protiv boljeg iz duela Karlos Alkaraz – Danil Medvedev.

Novak je meč otvorio brejkom, što mu je bilo dovoljno i za osvajanje prvog seta.

U drugom setu je Đoković došao do brejka u trećem gemu i ponovo mu je to bilo dovoljno da osvoji set.

Set je obeležio sudija Ričard Hej u četvrtom gemu kada je jedan krik u toku poena Đokovića doveo je do toga da sudija zaključi da je srpski teniser namerno ometao rivala i zato mu je oduzeo poen. U nastavku istog gema opomenuo ga je i zbog prekoračenja vremena, ali je Đoković ipak uspeo da potvrdi brejk.

Treći set je otišao u taj-brejk, iako je Siner je u desetom gemu imao dve vezane set lopte, međutim Đoković ij je na maestralana način spasio i onda na čisto iskustvo dobio mladog Italijana u taj-brejku i u finale otišao bez izgubljenog seta u polufinalu.

Novak sada ima 45 uzastopnih pobeda na Centralnom terenu, a na njemu nije poražen deset godina.

Ovo mu je ujedno bila i 34. uzastopna pobeda na Vimbldonu, a ima priliku da se izjednači sa Federerom ukoliko u nedelju osvoji svoj osmi Vimbldon u karijeri.