Novak Đoković u polufinalu Mastersa u Parizu 1Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Parizu nakon pobede u četvrtfinalu nad Lorencom Musetijem od 2:0 u setovima (6:0, 6:3) za svega 75 minuta igre.

Đoković će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Stefanos Cicipas – Tomi Pol.

Prvi set je srpski as završio za samo 24 minuta.

„Crtao“ je po terenu jedan od najboljih igrača u istoriji ovog sporta i čak tri puta oduzeo servis protivniku.

Drugi set je započeo identično kao i prvi, ali se Museti „probudio“ i napravio rani brejk povevši sa 2:1 u gemovima.

Ipak, tada se „pali mašina“ zvana Novak Đoković i Italijan biva počišćen sa terena za nešto više od pola sata.

Đoković je u drugom setu sjajnu servirao, a Museti je napravio ukupno 28 neiznuđenih grešaka pa je jasno zašto je meč trajao manje od sat i po.

Tridesetpetogodišnji Srbin brani titulu u Parizu, gde je i rekorder sa šest osvojenih trofeja, a do polufinala je stigao bez izgubljenog seta. Prethodno je maksimalnim rezultatom savladao Maksima Kresija i Karena Hačanova.

U drugom polufinalu se sastaju Holger Rune – Feliks Ože-Alijasim.

Polufinala su na programu sutra, dok je finale zakazano za nedelju.