Novak u finalu Adelejda, savladao Medvedeva sa 2:0 u setovima 1Foto: EPA-EFE/MATT TURNER AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobedio je ruskog tenisera Danila Medvedeva u polufinalu Adelejda.

Đoković je time zakazao finale sa Sebastijanom Kordom, kojem je u polufinalnom meču Jošihita Nišioku predao meč početkom drugog seta.

Ovo će biti njihov prvi međusobni duel.

Medvedev je pružio solidan otpor, ali je Đoković slavio rezultatom 6:3 i 6:4 po setovima.

Problem je nastao u prvom setu kada se Novak Đoković požalio na povredu zadnje lože, nakon čega je i uzeo medicinski tajm-aut.

Nakon pauze, on se vratio sa zavojem oko noge, ali je nastavio meč.

Srpski teniser bio je bolji tokom celog meča i gotovo rutinski priveo meč kraju.

Iako je Medvedev imao bolji procenat ubačenog prvog servisa, Đoković je više poena uzeo na prvi servis.

Novak Đoković je iskoristio prilike koje su mu se ukazale i uzeo protivniku dve brejk lopte od tri koje je imao, dok je sa druge strane odbranio sve tri brejk lopte koje je Medvedev imao.

Uz bolji servis i bolji ritern, srpski teniser je savladao protivnika i zakazao novo finale.

Finale se igra u nedelju, 8. januara sa početkom u 8.30 časova.