Odbojkašice Srbije u četvrtfinalu Lige nacije protiv Amerikanki 1Foto: EPA-EFE/ Grzegorz Michalowski

Odbojkašice Srbije pobedom su završile učešće u Lige nacija.

Srbija je u Kalgariju savladala Japan rezultatom 3-1, po setovima 22:25, 25:20, 25:19 i 25:22.

To je bila osma pobeda srpskih seniorki u Ligi nacija. Srbija je izgubila prvi set posle izjednačene igre, ali su preostala tri seta pripala izabranicama Danijelea Santarelija.

Katarina Lazović je bila najefikasnija na utakmici sa 22 poena i zasluženo joj je pripala titula MVP-a utakmice, dok je Maja Aleksić dodala 17, a Jovana Stevanović 12 poena.

Na Finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od utakmica četvrtfinala. Finalni turnir u konkurenciji odbojkašica odigrati od 13. do 17. jula u Ankari, u Turskoj, a protivnik Srbije će biti selekcija SAD.