Teniserke Krunić i Stojanović izgubile u prvom kolu dubla na OI 1 Aleksandra Krunić Foto: EPA-EFE LYNN BO BO (Arhiva)

Srpske teniserke Aleksandra Krunić i Nina Stojanović nisu danas uspele da se plasiraju u drugo kolo Olimpijskih igara u Tokiju, pošto su izgubile od Kineskinja Jan Džaosjuan i Ifan Sju posle tri seta, 6:4, 4:6, 16:18.

Meč je trajao dva sata i dva minuta. Srpske teniserke nisu iskoristile dve meč lopte u trećem setu, a Kineskinje su pobedile posle sedme meč lopte.

Srpske teniserke su u prvom gemu prvog oduzele servis protivnicama, prednost brejka su sačuvale do kraja i povele su u meču.

Krunić i Stojanović su dobro počele drugi set, napravile su brejk u trećem gemu, ali su Kineskinje odmah vratile brejk i izjednačile na 2:2. Posle toga teniserke su osvajale gemove na svoje servise, sve do 10. gema, kada su Kineskinje oduzele servis srpskim teniserkama i izjednačile su na 1:1 u setovima.

U trećem setu odigran je super taj-brejk, bilo je neizvesno, dublovi su se smenjivali u vođstvu, a na kraju Kineskinje su dobile taj deo igre sa 18:16 i plasirale se u drugo kolo.

One će u drugom kolu igrati protiv šestih nosilaca Australijanki Ešli Barti i Storm Sanders.