Partizan bez sreće u Pireju: Olimpijakos slavi pobedu nakon produžetka (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su nakon produžetka Partizan rezultatom 98:94 (85:85) u četvrtom kolu Evrolige.

Crno-beli su pružili jako dobru partiju u dvorani „Mira i prijateljstva“, ali im je u finišu susreta sreća okrenula leđa, pa su izabranici Jorgosa Barcokasa zabeležili drugu pobedu ove sezone u najkvalitetnijem klupskom košarkaškom takmičenju.

Partizan sada ostaje na skoru 1-3.

Crno-beli su dobro započeli utakmicu pa su u 4. minutu poveli sa 8:5.

Ipak usledio je odgovor domaće ekipe u vidu serije 8:0 na krilima sjajnog šuta iz daljine.

Do polovine druge četvrtine crveno-beli su pogodili sedam trojki i Partizan je bio u konstantno u minusu.

Izabranici Jorgosa Barcokasa su u 15. minutu vodili 43:31, ali se poluvreme završililo rezultatom 49:43.

Drugo poluvreme je Partizan otvorio serijom Alena Smailagića od 11:0 pa su crno-belih poveli sa 54:51.

Nastavili su gostujući igrači sa sjajnom igrom na obe strane terena, a posle trojke Anđušića i koša Kevina Pantera imali su osam peona prednosti 59:51 u 26. minutu meča.

Partizan jenovom serijom došao do 14 poena prednosti – 67:53, a u poslednju deonicu je ušao sa plus 10 – 69:59.

U poslednjoj deonici Olimpijakos je uspeo da izjednači – 79:79, a potom je usledila trojka Smailagića na nešto manje od dva minuta pre kraja utakmice i nova prednost za ekipu iz Beograda 82:79.

Iskoriščenim baanjima Janulis Larenzakis je doneo prednost svom timu od 85:82 na pet sekundi pre kraja meča, ali je Džejms Naneli trojkom uz zvuk sirene doneo produžetak svom timu.

U produžetku su gostujući košarkaši opterećeni i faulovima totalno pali, pa je grčki tim slavio sa 88:84.

Partizan će u sledećem kolu, 26. oktobra, dočekati Crvenu zvezdu, a Olimpijakos će u Pireju igrati sa Efesom.