Lionel Mesi, Foto: EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICHNa Mundijalu su na programu poslednje dve utakmice osmine finala, nakon kojih će biti kompletirani četvrtfinalni parovi.
Argentina – Egipat (18.00 Atlanta)
„Gaučosi“su teže nego što je bilo očekivano elimisali Zelenortska Ostrva u šesnaestini finala (3:2) posle produžetaka i definitivno žele da izbegnu dramu u ovom meču i autoritativnom pobedom pošalju poruku ostalim konkurentima.
Branilac trofeja je svakako favorit protiv Egipta, koji je već ostvario istorijski uspeh, ali borbeni duh koji poseduje afrička selekcija će svakako biti na još većem nivou.
Ovo će biti i okršaj dva superstara svetskog fudbala Lionela Mesija i Mohameda Salaha, a Argentinac će nastaviti nikad neizvesniju trku za najboljeg strelca Mundijala, jer je trenutno sa sedam datih golova izjednačen sa Erlingom Halandom i Kilijanom Mbapeom, koji su odigrali po jedan meč više.
Švajcarska – Kolumbija (22.00 Vankuver)
Vrlo otvoren meč u kojem se sastaju dve takmičarske ekipe koje imaju iskustva igranja na Svetskim prvenstvima.
Obe reprezentacije su neporažene u dosadašnjem toku takmičenja i imaju po jedan remi. Švajcarska je razočarala u prvom kolu protiv Katara (1:1), ali je kasnije znatno popravila utisak.
Može se očekivati nešto tvrđa utakmica sa malim brojem golova, ali bi rani pogodak bilo kog tima mogao da promeni tok utakmice.
Švajcarska juri svoj četvrti plasman u četvrtfinale na Mundijalima, ali nije bila u ovoj fazi turnira još od 1954. godine, dok Kolumbija želi da ponovi uspeh iz 2014. godine.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


